free web site creator

Bayan Hamam

Erkek Hamam

Kese

KöpükKLASİK MASAJ

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.ALOE VERA MASAJI

Mucize aloe vera bitkisinden elde edilmiş yağlarla yapılan Aloe Vera masajı vücudu rahatlatırken kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır, gözeneklerin açılmasıyla aloe vera bitkisinin içeriğiyle birlikte cildi besler,nemlendirir ve parlaklık kazandırır.


MEDİKAL MASAJ

Gerginliği azaltır, var olan ağrı ve sızıları dindirir, rahatlama ve dinginlik sağlar. Çoğumuz ara sıra sırt ağrısı çeker, bilgisayar önünde veya masada kamburlaşır, kapasitemizi aşan ağır yükler taşır, biçimsiz pozisyonlarda oturur veya yatarız. Bunların hepsi de zamanla kasların gerilmesine ve düğümlenmesine yol açar. Medikal masaj türleri söz konusu bu kasları gevşeterek onların neden olduğu acı ve ağrıları hafifletir; omurgadan başlayarak tüm vücuda dağılan sinirleri doğrudan etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

TUZ TERAPİ ODASI

Bir tuz odası mümkün olduğu kadar doğal tuz mağaralarına benzer olmalıdır. Yer altında bulunan tuz mağaralarındaki hava tuz mikronları ve iyonlar bakımından zengindir. Tuz odası da bağışıklık sistemi için faydalı negatif iyonlarla ve vücudun balgam ile mukus salgılamasına yardımcı olan mikroskobik tuz partikülleri ile doludur. Bu mikroskobik tuz kristalleri ciğerlerinize derin olarak girdiğinde akciğer dokusunda şişliği azaltarak, zararlı bakterileri ve alerjenleri nötralize eder. Sonuç olarak astım, saman nezlesi, alerji, bronşit gibi ve diğer solunum yolu problemlerinde nefes alınıp verilmesi daha kolay hale gelir. Bu terapi sayesinde birkaç gün ciğerlerinizin daha temiz olduğunu hissedersiniz.
Tuz Terapisi, doğal tuz madenlerinin mikrokliması sağlanarak, solunum yollarını rahatlatan; alerji, astım ve kulak-burun-boğaz ile ilgili rahatsızlıklarda kullanılan bir terapi yöntemidir. Tuz Terapisi ; yer, tavan ve duvarların doğal tuzlarla kaplı olduğu Tuz odamızda gerçekleşir. Havaya çok ince öğütülmüş kaya tuzu püskürtülerek mikrop ve alerjenlerin olmadığı steril, rahatlatıcı ve negatif iyonlu bir ortam sağlanır. Hamile bayanlar ve çocuklar için hiç bir sakıncası yoktur


BUHAR ODASI

Buhar banyosu vücut toksinlerinden arınmanın en basit yolu olarak düşünülmüştür. Bu yolla cildin gözenekleri açılır, milyonlarca ter bezesi salgılama yapmaya başlar, vücut ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30’a kadar varan miktarı vücuttan uzaklaştırılır.


SAUNA

Sauna, terleme yoluyla vücuttan toksit maddelerin atılmasını ve ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar. Saunadaki sıcak ve kuru hava ile aniden karşılaşmanın doğrudan etkisi, kalp ve dolaşım sistemine olmaktadır. Sauna ortamında cildin kan dolaşımında % 5-10, kalp kan atımında % 60-70 oranında artma olmaktadır. Bunun yanı sıra kaslar gevşeyerek rahatlar, yorgunluk ve stres ortadan kalkar.


BALIK TERAPİ

Anavatanı Sivas Kangal olan doktor balıkları 26-37 derecedeki sularda yaşarlar. Balikların yavaş ağız (dudak) hareketleriyle ciltteki ölü derileri acıtmadan ve kanatmadan yaptıkları mikro masaj ile cildi pürüzsüz hale gelinceye kadar alırlar. Masajla kan dolaşımını arttırırlar. Dudaklarından salgıladıkları tuzlu bir enzim (dithranol) vasıtası ile cildin yenilenmesini sağlar.
Doğal ve sağlıklı manikür,pedikür işlemi gerçekleştirirler.Bu balıklar akupunktur noktalarını uyararak yorgunluğunuzu atıp rahatlamanıza yardımcı olur.VİTAMİN BAR

Tesisimizde rahatlatıcı vitamin karışımları, doğal sebze ve meyvelerden hazırlanmış içeceklerimizi bulabilirsiniz.

Havaalanı Cad. Lara Çarşısı
Güzeloba / Antalya 

T. +90 242 349 55 80
F. +90 242 349 57 84
info@topkapihamam.com

© Copyright 2017 Topkapı Hamam